خبر خوش برای مستمری‌ بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی

بازنشستگان و مستمری‌بگیران با توجه به شرایط سنی و جسمی‌شان، نیازمند بیمه‌های تکمیلی درمان هستند؛ فرآیند بهره‌مندی بازنشستگان و مستمری‌بگیران از مزایای بیمه تکمیلی تسهیل می‌شود.

به گزارش رصد روز، مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: شعب تامین اجتماعی برای تسهیل و روانسازی فرایند بهره‌مندی مستمری‌بگیران از مزایا و خدمات بیمه تکمیلی، همکاری و هماهنگی لازم را با کانون‌های بازنشستگان داشته باشند.

منوچهر گودرزی، مدیرکل تامین اجتماعی لرستان در نشست با اعضای کانون کارگران بازنشسته لرستان که در اداره‌کل تأمین اجتماعی استان برگزار شد بیان کرد: بیش از ۸۳ هزار مستمری‌بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی استان قرار دارند.

گودرزی اظهار کرد: بازنشستگان و مستمری‌بگیران با توجه به شرایط سنی و جسمی‌شان، نیازمند بیمه‌های تکمیلی درمان هستند؛ بستر استفاده از خدمات موردنظر این قشر باید به نحو مقتضی فراهم شود.

گودرزی افزود: شعب تامین اجتماعی مکلف هستند همکاری لازم را در ابلاغ و اعلام حذف و اضافه‌های ناشی از ازدواج، اشتغال و فوت ذینفعان به کانون‌های بازنشستگان داشته باشند.

دلیل کم واریز شدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

وزیر تعاون می گوید به دلیل مصوبه مجلس حقوق بازنشستگان کشوری با افزایش حقوق واریز شد اما افزایش در احکام حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز اعمال شده است و از اردیبهشت پرداخت خواهد شد.

مابه‌التفاوت ناشی از افزایش حقوق فروردین نیز با حقوق اردیبهشت پرداخت می‌شود. سیدصولت مرتضوی با اشاره به بسته‌های حمایتی این وزارتخانه برای جامعه هدف بازنشستگان و بیمه شدگان گفت: بالغ بر ۱۴.۵ میلیون بیمه شده اصلی داریم و شمار مجموع بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به حدود شش میلیون نفر می‌رسد.

وی افزود: برای جامعه هدف مذکور تمهیدات لازم بهداشتی و درمانی به عمل آمده است و تمام بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در مراکز ملکی که متعلق به سازمان تامین اجتماعی هستند تحت درمان قرار گرفته و درمان و دارویشان در سه سطح رایگان است. همچنین اگر به مراکز درمانی وزارت بهداشت مراجعه کنند فرانشیز ۱۰ درصدی از آنها اخذ می‌شود که در تلاشیم همین را نیز به حداقل برسانیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: بازنشستگان بالای ۶۵ سال در تمام سطوح و مراکز درمانی درمان در هر سه سطح رایگان درمان می‌شوند. مراجعات سرپایی، مراجعات کلینیکی و پاراکلینیکی و مراجعات بستری این سه سطح هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که «میزان افزایش حقوق کارگران ۲۷ درصد اعلام شد، بازنشستگان چه طور و آیا در احکام حقوقی اعمال شده است؟» گفت: همه ساله به استناد تبصره‌های ۱ و ۲ ماده ۴۱ قانون کار، جامعه‌ای متشکل از نمایندگان کارگران، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیل شورای عالی کار تشکیل جلسه می‌دهند و ساعات طولانی در حال رایزنی هستند تا به تصمیمی برسند. مرتضوی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: امسال درباره حداقل حقوق و دستمزد، شورای عالی کار به اتفاق آرا به تصمیم نهایی رسید؛ صورتجلسه به امضای همه طرفین رسید و حداقل حقوق بالغ بر ۲۷ درصد رشد یافت.

حداقلی‌بگیران ما ۱۳.۵ درصد از کل جامعه کارگری‌مان را دربرمی‌گیرند. حقوق حداقلی‌بگیران برای مثال کسانی که ابتدای استخدام و به کارگیری هستند ۲۷ درصد افزایش یافت که نسبت به سال گذشته که ۵۷ درصد بود تعدیل داشت و تلاش شد تلفیقی صورت بگیرد. وی با بیان اینکه این افزایش در احکام کارگران بخش خصوصی و دولتی اعمال شد گفت: پرداخت به بازنشستگان کشوری با اعمال افزایش، طبق قانون مصوب مجلس صورت گرفت.

این افزایش در احکام حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز اعمال شده است و از اردیبهشت پرداخت خواهد شد. مابه‌التفاوت ناشی از افزایش حقوق فروردین نیز با حقوق اردیبهشت پرداخت می‌شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا