ریزش قیمت سکه با خبر توافق موقت ایران و امریکا

به گزارش رصد روز، عصر دیروز یک خبر سیاسی مورد توجه معامله‌گران پشت خطی بازار سکه قرار گرفت. دیروز قیمت سکه افت قابل توجهی را تجربه کرد. نشریه اسرائیلی هاآرتص در گزارشی مدعی شده که مذاکرات ایران و آمریکا پیشرفت چشمگیری داشته است. آنطور که ...

به گزارش رصد روز، عصر دیروز یک خبر سیاسی مورد توجه معامله‌گران پشت خطی بازار سکه قرار گرفت. دیروز قیمت سکه افت قابل توجهی را تجربه کرد.

نشریه اسرائیلی هاآرتص در گزارشی مدعی شده که مذاکرات ایران و آمریکا پیشرفت چشمگیری داشته است. آنطور که در این گزارش آمده مقامات اسرائیلی می‌گویند انتظار می‌رود ظرف چند هفته آینده تهران و واشنگتن به توافق موقت برسند.

معامله‌گران می‌گفتند این خبر هم احتمالا کفه ترازوی کاهشی‌ها در بازار سکه در روز جاری را تا حدودی سنگین‌تر کند.

با این حال، عده‌ای تحلیلگران سیاسی معتقد بودند توافق موقت دور از انتظار است و ایران و آمریکا بیشتر مصمم به توافق دائمی هستند.

فعالان بازار سکه می‌گفتند در صورتی که در روز جاری قیمت دلار در معاملات نقدی نزولی شود احتمال عقب‌نشینی سکه امامی تا محدوده ۲۸ میلیون ۲۰۰ هزار تومان هم محتمل است. با این حال اگر بازار این خبر را جدی نگیرد احتمال ورود قیمت سکه به کانال ۲۹ میلیون تومان وجود دارد.

قیمت طلا جهانی هم در یکی دو روز گذشته از مرز مقاومتی ۱۹۶۰ دلار به سمت ۱۹۴۰ دلار ریزش کرد.

برخی از سکه‌بازان می گفتند کاهش قیمت اونس طلا ممکن است بر روی قیمت سکه امامی در روز جاری اثر بگذارد و بازار را دوباره کاهشی کند.

حباب سکه امامی دیروز برای مدتی در کانال ۵ میلیون تومان ایستاد.

حباب سکه امامی برای امروز ۶ میلیون و ۷۰ هزار تومان است که ارزش ذاتی سکه را در سطح ۲۲ میلیون و ۷۲۹ هزار تومان نشان می‌دهد.

حباب  سکه ۱۸ خرداد۱۴۰۲

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار