قیمت نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹ سنت معادل ۰.۱۱ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۴۵ سنت رسید.

به گزارش رصد روز، قیمت نفت در روز سه‌شنبه به دنبال بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا افزایش یافته است. تقاضای بالا و کاهش تولید‌های داوطلبانه این تعادل را مختل کرده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹ سنت معادل ۰.۱۱ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۴۵ سنت رسید. وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۸ سنت معادل ۰.۱۰ درصد افزایش ۷۹ دلار و ۲۰ سنت معامله می‌شود. بازار در حال بررسی آتش سوزی‌های گسترده در غرب کاناداست که می‌تواند عرضه نفت این کشور را مختل کند.

هنوز هیچ اختلال عملیاتی در تولید نفت کانادا صورت نگرفته، اما طبق گفته الکس هودس، تحلیلگر شرکت استون ایکس، ۳.۳ میلیون بشکه در روز از ظرفیت تولید نفت این کشور احتمالاً تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

بهبود تقاضا از سوی آمریکا و چین به عنوان بزرگترین مصرف‌کنندگان نفت دنیا قیمت این کالا را حدود یک درصد در روز گذشته افزایش داده بود.

انجمن اتومبیل آمریکا پیش‌بینی می‌کند سفر‌های جاده‌ای در تعطیلات ۲۵ تا ۲۷ ماه مه به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۰ برسد. اطلاعات اقتصادی چین هم نشان می‌دهد قیمت‌های مصرف کننده در این کشور برای سومین ماه پیاپی افزایش یافته است.

بازار همچنین در حال بررسی اظهار نظر‌های وزیر نفت عربستان است. وی گفت عراق به کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس پایبند خواهد بود و به این طرح در اجلاس آینده که در اول ژوئن برگزار می‌شود متعهد می‌ماند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار