پیش بینی وضع هوا ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

پیش بینی وضع هوا 18 فروردین 1400 از آسمانی ابری و بارش های پراکنده در برخی نقاط کشور خبر می دهد. مناطق غرب و شمال غرب کشور بیشترین درگیری را با شرایط جوی گفته شده دارند

به گزارش رصد روز ، پیش بینی وضع هوا ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ از آسمانی ابری و بارش های پراکنده در برخی نقاط کشور خبر می دهد. مناطق غرب و شمال غرب کشور بیشترین درگیری را با شرایط جوی گفته شده دارند و در این مناطق انتظار کاهش دما بیش از سایر مناطق متصور است. در دامنه های زاگرس را بارش های پراکنده ناپایدار و وزش باد پیش بینی می شود. جنوب غرب کشور نیز از امروز تا اواخر جمعه همین وضعیت را خواهد داشت اما به تدریج از روز یکشنبه از میزان برودت هوا کاسته خواهد شد. شرایط جوی پایدار از روز دوشنبه به دریج در کشور حاکم خواهد شد.

 

پیش بینی وضع هوا ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

 

امروز ۱۹ فروردین برای برخی از مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی روزهای جمعه و شنبه (۲۰ و ۲۱ فروردین) برای برخی از مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق، غرب، مرکز، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی رشد ابر، بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

ضیاییان با بیان اینکه طی روز یکشنبه (۲۲ فروردین) این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در برخی نقاط شرق و جنوب شرق نیز دور از انتظار نیست، اظهارکرد: طی روز دوشنبه (۲۳ فروردین) در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال شرق و جنوب شرق بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی  طی امروز و فردا  (۱۹ و ۲۰ فروردین) در استان‌های ساحلی دریای خزر دمای هوا بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد و در سایر مناطق کشور نیز طی این مدت روند افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی روز شنبه (۲۱ فروردین) با افزایش سرعت وزش باد در نوار غربی کشور احتمال خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست، گفت: تا اواخر وقت امروز دریای خزر مواج است همچنین از اواخر وقت روز جمعه (۲۰ فروردین) تا اوایل صبح روز یکشنبه (۲۲ فروردین) بخش‌های شمالی خلیج فارس مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران امروز (۱۹ فروردین) کمی ابری، گاهی وزش باد در بعداز ظهر افزایش ابر و با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۰ فروردین) نیز نیمه ابری، گاهی افزایش ابر، رگبار باران همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار