آقای نکونام بس است برادر!

استقلال امشب در حساس‌ترین بازی لیگ برتر به مصاف گل‌گهر رفت و با یک پیروزی اقتصادی در برابر این تیم به برتری رسید.

به گزارش رصد روز، استقلال امشب در حساس‌ترین بازی لیگ برتر به مصاف گل‌گهر رفت و با یک پیروزی اقتصادی در برابر این تیم به برتری رسید. این پیروزی اما با وجود برد پر گل پرسپولیس مقابل رقیبش و تماشای کیفیت بازی استقلال چنگی بر دل هواداران آبی نزد و برخی با ناامیدی جام قهرمانی لیگ برتر را از دست رفته دانستند.

 

در حالی که در دو بازی اخیر، پرسپولیس نمایش بهتری از خود به جا گذاشت و با کامبک‌های پی در پی صدر را از آن خود کرده اما استراتژی نکونام هواداران این تیم را نگران کرده است تا جایی که در چند هفته اخیر موج انتقادات به این سرمربی به اوج خود رسیده است.

استراتژی «بازیای خانگی رو ببر، بازیای بیرون رو مساوی کن» یا نحوه دفاع کی‌روشی برای این تیم باعث شده بازی‌های استقلال بر خلاف رقیب ( پرسپولیس) از هیجان زیادی برخوردار نباشد و حتی بسیاری از هواداران این تیم را برای از دست رفتن قهرمانی نگران کند.

علاوه بر این، در فصل اخیر بارها شاهد مصاحبه‌های توجیه‌کننده نکونام بودیم و این ماجرا از حوصله و صبر هواداران خارج شده است. کنایه‌های بی تمام او به تیم داوری، خطیر(مدیر عامل سابق استقلال) و جملاتی مثل «من فقط برای استقلال جنگیدم» و توجه بیش از حد به حواشی عملا تمرکز را از این سرمربی گرفته است.

نکونام در حالی که هفته پیش جام قهرمانی را برای رقیب دانسته بود و جام شرافت را برای استقلال، در مصاحبه جدیدش گفته هرچه خدا بخواهد برای ما رقم خواهد خورد. همه چیز دست خداست و خدایی هم وجود دارد و همه چیز را می‌بیند.

در این حرف باز هم خبری از روحیه قهرمانی نیست و نکونام همه چیز را به تقدیر سپرده است. نکونام هم چنین گفته: وقتی ۷۰ هزار تماشاگر میان ورزشگاه ، یعنی ما کارمان رو درست انجام دادیم! . اما اگر صد هزار استقلالی هم در ورزشگاه حضور پیدا کنند طبیعی است بخواهند تیمشان نمایش بی نقص‌تر و قدرتمندانه‌ای همچون یک قهرمان داشته باشند.  بی تفاوتی نکونام به انتقادات هواداران به یک معضل تبدیل شده و گاها این سرمربی با کتمان واقعیت مسیر یک خطی تفکراتش را پیش می‌برد.

بهر حال تا پایان لیگ یک هفته فرصت باقی است و باید دید این قهرمانی سهم کدام تیم می‌شود. بدیهی است، هوادارانی که با وجود برد نکونام امشب از کیفیت بازی ناراضی بودند، خواهان تغییر سرنوشت سرمربی استقلال برای فصل آینده باشند.

واکنش برخی هواداران استقلالی در خصوص حواشی جواد نکونام را در زیر بخوانید:

آریا گفته: آره داش حق با توعه، جلو ۷۰ هزار هوادار بعد گل زدن به گلگهر میری تو دفاع!

سامان در توئیتر نوشته: از سازمان لیگ خواهشمندیم نکونام رو ۵ ماه محروم کنه، سردرد گرفتیم از مصاحبه هاش!

علی نوشته: آقای نکونام عذرخواهی از هوادارا کمترین کاریه که میتونی بکنی و بعد بری.عذرخواهی بخاطر اینکه در حد مربیگری تو استقلال نبودی،عذرخواهی بخاطر اینکه تو نقل و انتقالات گند زدی و شاه مهره رو تقدیم حریف کردی، عذرخواهی بخاطر فدا کردن حذفی به لیگ، عذرخواهی بخاطر اینکه فکر و ذکرت روی تیم نبود.

مجید گفته: نکونام دوباره داره تو کنفرانس خبری همون حرفای همیشگی رو میزنه. بسه بابا ، به خدا خستمون کردی، چقد آخه حرف تکراری.

 

جواد نکونام (زادۀ ۱۶ شهریور ۱۳۵۹) بازیکن سابق و سرمربی کنونی فوتبال اهل ایران است. وی هم اکنون سرمربی‌گری باشگاه فوتبال استقلال تهران را بر عهده دارد. نکونام با حضور در ۱۴۹ بازی ملی، رکورددار بیش‌ترین بازی ملی و بیشترین کاپیتانی در تیم ملی فوتبال ایران است.

نکونام سابقه بازی در تیم‌های پاس تهران، اوساسونا اسپانیا، استقلال ایران، الوحده امارات، الشارجه امارات، الکویت کویت، سایپا تهران و العربی قطر را دارد.

زندگی
جواد نکونام در گلپایگان بدنیا آمد ، او از ۷ سالگی مدتی در فردیس کرج و حالا در سعادت آباد تهران زندگی می کند ، پدرش در نیروی هوایی کار می کرد و مادرش خانه دار بود. او فرزند سوم خانواده است و سه برادر دارد. جواد نکونام در سال ۱۳۹۱ ازدواج کرده است. ثمره ی این ازدواج، یک پسر متولد ۹۲ به نام آریان و یک دختر متولد ۹۵ به نام آرینا می باشد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط