حقیقی ها عطای بورس را به لقایش بخشیدند / بالاترین خروج پول حقیقی ثبت شد

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز ، در معاملات روز شنبه بورس تهران شاخص کل با افت ۳۷ هزار واحدی به رقم یک میلیون و ۱۳۵ هزار واحد رسید، شاخص هم وزن نیز ۷ هزار واحد نزول کرد و در سطح ۴۱۶ هزار واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس هم ۲۹۴ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۱۳۹ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

در معاملات امروز فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.

خروج پول های حقیقی

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام هزار و ۹۳۷ میلیارد تومان بود که بیشترین رقم خروج پول حقیقی در بهمن ماه است. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را شپنا (پالایش نفت اصفهان) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن بیش از ۱۲۷ میلیارد تومان بود. پس از شپنا، فملی و بانک تجارت بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

بورس

ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۱ هزار و ۶۹۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌چهارشنبه ۵۱ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز ۲۵ درصد کاهش یافت و به رقم ۷ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان رسید.

گروه‌های سرخ‌پوش بورس

امروز قیمت سهام تمامی شرکت‌های گروه‌های «چندرشته‌ای صنعتی»، «بانک‌ها» و «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» کاهش یافت.

رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ۲۸۳ نماد صف فروش داشتند و تعداد نمادهای صف خرید ۴۷ بود. همچنین امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز چهارشنبه ۰.۸ درصد افزایش یافت و به رقم  ۸۵۷ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۶۴ درصد افزایش یافت و ۲ هزار و ۱۴۱ میلیارد تومان شد.

امروز شرکت زغال سنگ پروده طبس (کزغال) بیشترین صف خرید را داشت و با صف‌ خرید ۳۹۶ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از کزغال، وسپهر (سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات) و سپیدار (سپیدار سیستم آسیا) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۰۲ میلیارد تومانی داشت. پس از شستا، گدنا (شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) و کدما (معدنی دماوند) بیشترین صف فروش را داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا