تاریخ انتشار این مطلب 1399/10/23 - 17:38:20

دویچه‌بانک ترامپ را تحریم می‌کند

به گزارش رصد روز، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که در پی حمله مرگبار چهارشنبه گذشته طرفداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به کنگره این کشور، دویچه بانک اعلام کرد که در آینده هیچگونه تعاملی با ترامپ یا شرکت‌هایش انجام نخواهد داد.

دویچه بانک یکی از مهمترین بانک‌های وام دهنده به سازمان ترامپ با ۳۴۰ میلیون وام است. در حال حاضر مجموعه شرکت‌های ترامپ تحت نظارت دو فرزندش اداره می‌شوند.

سخنگوی دویچه بانک از اظهار نظر درباره این گزارش خودداری کرده است.

همچنین سازمان ترامپ نیز به ایمیلی که خواستار پاسخ درباره این موضوع شده جوابی نداده و دفتر رسانه‌ای کاخ سفید نیز به تماس تلفنی در این باره پاسخ نداده است.

هفته پیش «کریستیانا رایلی» رئیس عملیات آمریکای دویچه بانک، خشونت‌های هفته پیش در برابر کنگره را طی پستی در لینکدین محکوم کرد.

کنگره آمریکا روز چهارشنبه هفته گذشته در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند.

  آمار کرونا امروز 8 آذر 1400 / 82 جانباخته دیگر

این در حالی است که ترامپ روز دوشنبه (به وقت محلی) در جلسه‌ای خصوصی گروه «آنتیفا» را – که از مخالفان خودش است – مسئول حمله به ساختمان کنگره معرفی کرد.

روز گذشته «کوین مک‌کارتی» رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان با رئیس‌جمهور آمریکا تماس تلفنی گرفته و ترامپ نیز تقصیر حمله به کنگره را به گردن آنتیفا انداخت.

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا