گل محمدی با تیم پرسپولیسی اش به فولاد می رود

به احتمال زیاد یحیی گل محمدی دستیاران سابق خود در پرسپولیس را بار دیگر کنار خود در فولاد خواهد داشت.

به گزارش رصد روز، به احتمال زیاد یحیی گل محمدی دستیاران سابق خود در پرسپولیس را بار دیگر کنار خود در فولاد خواهد داشت.

با حضور یحیی گل محمدی در راس کادر فنی فولاد به نظر می رسد او کادر فنی خود را در این تیم داشته باشد و از برخی همکاران سابق خود در پرسپولیس استفاده کند.

محمد عسگری که در تیم های ذوب آهن، شهرخودرو و پرسپولیس دستیار معتمد یحیی گل محمدی بود بعد از نیم فصل حضور در کادر فنی تراکتور احتمال یکی از دستیاران گل محمدی در خوزستان خواهد بود.

داود فنایی که در شهرخودرو و پرسپولیس مربی گلرهای گل محمدی بود دو سال قبل از پرسپولیس به هوادار رفت گزینه مربیگری دروازه بان های فولاد خواهد بود.

همچنین حمید مطهری که بعد از جدایی از یحیی سرمربی نساجی ، مربی تیم ملی و سرمربی تراکتور شده بود شاید نقش دستیار اول یحیی را در این تیم بازی کند کما اینکه خودش در تراکتور هم تاکید کرده بود فقط دستیار یحیی خواهد شد.

یکی دیگر از گزینه های گل محمدی برای دستیاری جواد منافی است که در مقطعی دستیار او بود و آخرین بار در تیم امید با رضا عنایتی کار می کرد و مدتی هم دستیاری مطهری در نساجی  را بر عهده داشت.

همچنین از بین اعضای کادر فنی فعلی فولاد خوزستان حسین کعبی که در تیم ملی سال ها همبازی یحیی گل محمدی بوده و ارتباط خوبی هم با او دارد شاید در کادرش باقی بماند .

البته گل محمدی هنوز چیزی در این خصوص به مدیران باشگاه فولاد اعلام نکرده و با بررسی شرایط مربیان فعلی فولاد و گزینه های مد نظر خود اقدام به بستن کادرش خواهد کرد اما پیش بنی می شود برخی دستیاران سابق او در پرسپولیس یا پرسپولیسی هایی که در تیم های دیگر همراهش بودند دوباره این مربی را یاری کنند.

گل‌محمدی سابقهٔ بازی در تیم‌های تراکتور تبریز، پرسپولیس، فولاد خوزستان و صباباتری را دارد. همچنین در ۷۴ بازی برای تیم ملی ایران به میدان رفته و ۵ گل برای این تیم زده‌است.

گل‌محمدی مربی‌گری را در تیم تربیت یزد در سال ۱۳۸۸ آغاز کرد، وی در مرداد ۱۳۸۹ به عنوان سرمربی تیم نساجی مازندران انتخاب شد، گل‌محمدی در سال ۱۳۹۰ به عنوان دستیار علی دایی در تیم راه‌آهن به فعالیت پرداخت، در خرداد ۱۳۹۱ وی به عنوان سرمربی تیم صبای قم انتخاب شد اما وی در مهر ماه سال ۱۳۹۱ از این تیم جدا و به عنوان دستیار به تیم پرسپولیس تهران پیوست.

پس از پایان نیم فصل سال ۱۳۹۱ با برکناری مانوئل ژوزه، گل‌محمدی به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد.گل‌محمدی ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۱ در برنامه ۹۰ از سرمربی‌گری پرسپولیس کناره‌گیری کرداما این استعفاء مورد پذیرش مدیر عامل این تیم قرار نگرفت پس از دیدار پرسپولیس مقابل سپاهان در فینال جام حذفی و باخت تیم گل محمدی، وی مورد انتقاد شدید بازیکنان اسبق های باشگاه قرار گرفت و با وجود اینکه در مدتی که سکان هدایت پرسپولیس را در دست داشت فقط دو باخت را در کارنامه خود یدک می‌کشید در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۲ بار دیگر استعفای خود را تسلیم محمد رویانیان کرد و از این تیم جدا شد. با آغاز فصل سیزدهم لیگ برتر خلیج فارس یحیی گل محمدی سرمربیگری تیم فوتبال نفت تهران را پذیرفت. او حتی در هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران توانست تیم سابقش را با تک گل دقیقه ۹۲ علی قربانی شکست دهد و در جدول رده‌بندی با سه امتیاز بیشتر، سه پله بالاتر از پرسپولیس علی دایی قرار بگیرد.

وی در بهمن ۱۳۹۳ از سوی کانون مربیان فوتبال ایران به‌عنوان بهترین سرمربی ماه انتخاب شد. گل‌محمدی در فصل ۹۴–۱۳۹۳ با ذوب آهن قهرمان جام حذفی شد و در لیگ برتر نیز مقام چهارم را کسب کرد. او در فصل ۹۵–۱۳۹۴ برای دومین سال پیاپی تیم ذوب‌آهن را به مقام قهرمانی در مسابقات جام حذفی رساند.

در ۲۳ دی ماه ۹۸، از سوی مدیریت باشگاه پرسپولیس محمدحسن انصاری‌فرد، به جای گابریل کالدرون آرژانتینی، سرمربی پرسپولیس شد تا برای دومین بار بعد از ۷ سال سرمربی این تیم شود.او پس از چهار سال حضور بر نیمکت پرسپولیس و کسب عناوین زیادی، در ۱۱ دی‌ماه سال ۱۴۰۲ پس از تساوی مقابل مس رفسنجان از این تیم جدا شد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط