فدراسیون کاراته باید پیشنهاد برگزاری جام باشگاه‌های آسیا و جهان را بدهد

سرمربی تیم کاراته بیمه تعاون تاکید که فدراسیون کاراته باید به فدراسیون جهانی و آسیایی پیشنهاد برگزاری مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و جهان را بدهد.

به گزارش رصد روز  ، به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون، حسن روحانی، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عدم توجه مناسب به سوپر لیگ کاراته گفت: در ۷، ۸ سال گذشته که ما مسابقه می‌دادیم، شرایط سوپر لیگ وحشتناک بود.۱۰، ۱۲ تیم در مسابقات شرکت می‌کردند و ۴، ۵ تیم مدعی بودند و واقعاً شاهد بِزن بِزن بودیم که خروجی آن برای تیم ملی مناسب بود. متاسفانه در سالیان گذشته سوپر لیگ باری به هر جهت برگزار شده است. امیدوارم فدراسیون برای سال آینده برنامه‌ریزی خوبی داشته باشد و تیم‌های جدیدی ورود کند. مهم در سوپر لیگ دیده شدن اسپانسرها است.

وی خاطرنشان کرد: اگر اسپانسرها به خوبی دیده شوند، ورزشکاران را به لحاظ مالی حمایت می‌کنند و به فدراسیون نیز در اعزام‌های بین‌المللی کمک خواهند کرد. این مسائل دست به دست هم خواهد داد تا لیگ پویایی داشته باشد و در غیر این صورت ضربه آن را ورزشکاران و فدراسیون خواهند دید. بهتر است آیین‌نامه و برنامه درستی داشته باشیم تا با کوچکترین اعتراضی همه برنامه‌ها تغییر کند. در صورت داشتن برنامه مناسب امکان هماهنگی برای پوشش تلویزیونی مسابقات نیز وجود دارد.

“برخلاف لیگ تکواندو که قهرمان در مسابقات جام باشگاه آسیا شرکت می‌کند، هیچ رویداد بین‌المللی برای قهرمان سوپر لیگ کاراته وجود ندارد. بهتر نیست فدراسیون با مکاتبه با فدراسیون جهانی و آسیایی پیشنهاد برگزاری این مسابقات را بدهد؟”، روحانی در پاسخ به این سوال گفت: تا سال ۹۰ مسابقات باشگاه‌های جهان برگزار می‌شد و نمی‌دانم به چه دلیلی این مسابقات دیگر برگزار نشد.

روحانی تاکید کرد:حتماً باید فدراسیون کاراته ایران پیشنهاد برگزاری جام باشگاه‌های آسیا و جهان را بدهد و حتی برای شروع میزبانی مسابقات آسیایی را برعهده بگیرد. باید این پیشنهاد به کمیته فنی فدراسیون جهانی داده شود تا بتوانیم این مسابقات را راه بیاندازیم تا به ورود اسپانسرها و تیم‌ها کمک کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: از دکتر مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون و دکتر نوروزی مدیراجرایی تیم بیمه تعاون تشکر می‌کنم که امسال کمک کردند تا این تیم در مسابقات حضور داشته باشد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا