اطلاعیه وزارت کار درباره پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی

طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرداخت معوقات ۵ماهه بازنشستگان سایر سطوح در ماه جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان تسویه خواهد شد. به گزارش رصد روز،وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اط...

طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرداخت معوقات ۵ماهه بازنشستگان سایر سطوح در ماه جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان تسویه خواهد شد.

به گزارش رصد روز،وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد: پرداخت معوقات ۵ماهه بازنشستگان سایر سطوح، در ماه جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان از محل افزایش ۸۱ درصدی به علاوه مبلغ ثابت ۵۸۵ هزار تومان تسویه خواهد شد.

براساس اعلام این وزارتخانه، در پاسخ به مطالب مطروحه از سوی رییس هیات مدیره اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری یادآور می‌شود دولت سیزدهم تاکنون و به‌رغم همه محدودیت‌های موجود، همراهی و همکاری بسیار مناسبی را در بازپرداخت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی داشته است و در جلسه اخیر ستاد اقتصادی دولت نیز رییس جمهور بر ضرورت تسریع در بازپرداخت بدهی‌های بیمه‌ای دولت تأکید ویژه داشته‌اند.

بر اساس اعلام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، پرداخت معوقات ۵ماهه بازنشستگان سایر سطوح، از آبان‌ماه سال جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال جاری، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان از محل افزایش ۸۱ درصدی به علاوه مبلغ ثابت ۵۸۵ هزار تومان (حسب مفاد مواد ۶۹ و ۸۸۸ قانون تأمین اجتماعی و تصمیم وزرای عضو هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی) تسویه خواهد شد.

در ارتباط با موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان نیز ذکر این نکته ضروری است که در انتخاب شرکت بیمه‌گر و عقد قرارداد، این سازمان تنها نقش تسهیلگر و هماهنگ‌کننده را در کنار کانون‌های بازنشستگان ایفا می‌کند و علاوه‌برآن در دولت سیزدهم و با افزایشی قابل‌اعتنا، سهم مشارکت سازمان تأمین اجتماعی در تأمین و پرداخت حق بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۵۷ درصد کل حق بیمه بازنشستگان افزایش‌یافته است.

این صحبت ها در حالی مطرح شده که سازمان تامین اجتماعی در تاریخ ۱۸ مهر اعلام کرده معوقات بازنشستگان از آبان ماه آغاز و تا ماه اسفند ادامه خواهد داشت.

براساس گفته های مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، حقوق ماه شهریور و ماه مهر مستمری بگیران این سازمان با اعمال افزایش ۳۸ درصد بعلاوه ۵۱۵ هزار تومان پرداخت شد.

طبق اظهارات موسوی، افزایش حقوق انجام شده برای مستمری‌بگیران سایر سطوح سازمان تأمین‌اجتماعی هر ماه حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان بار مالی جدید ایجاد می‌کند و سالیانه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار