قیمت گوشت قرمز در میادین عرضه افزایش یافت / عدم عرضه دام مشکل ساز است

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز ، گزارش میدانی از میادین مرکزی میوه و تره‌بار تهران نشان از افزایش قیمت گوشت قرمز دارد. افزایش قیمت در انواع گوشت قرمز در این میادین بین ۱۰ تا ۲۵ درصد است.

از اوایل بهمن قیمت گوشت قرمز در بازار بعد از چندماه ثبات به ناگاه شروع به رشد کرد به نحوی که در یک روز تا ۱۰ هزار تومان افزایش داشت.

حالا میادین میوه تره‌بار به تبع بازار قیمت مصوب گوشت قرمز را در نرخنامه خود بالا برده است. بالا بردن قیمت مصوبه در نرخنامه میادین میوه تره‌بار این پیام را به بازار می‌دهد که قیمت‌ها در ماه پایانی سال احتمالا افزایشی خواهد بود.

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، در گفت‌وگو با ایلنا مهمترین دلیل افزایش قیمت در بازار و میادین میوه و تره‌بار را عدم عرضه روان دام از سوی دامداران عنوان کرد.

وی افزود: امید به بهبود بازار در ایام منتهی به نوروز موجب شده دامدارن نسبت به عرضه دام خود تعلل کنند.

ملکی با تاکید براینکه دامدارن نیز تا حدودی حق دارند، اظهار کرد: هزینه پرورش دام افزایش قابل توجه‌ی داشته و دامداران برای جبران آن به دنبال بازار مناسب هستند که نوروز این فرصت را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

وی متوسط قیمت عرضه هر کیلوگرم دام زنده در میادین عرضه دام را ۵۵ هزار تومان اعلام کرد.

ملکی تصریح کرد: عمده دام مورد مصرف در پایتخت از استان کردستان تامین می‌شود و اکنون متوسط قیمت دام در این استان ۵۳ تا ۵۴ هزار تومان است که با هزینه حمل به تهران حدود یک هزار تومان به آن افزوده می‌شود.

وی قیمت عمده هر کیلوگرم گوشت گوسفندی برای مراکز عرضه را ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان عنوان کرد.

ملکی اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم شقه بدونه دنبه برای مصرف کننده معمولا ۱۰ درصد بیشتر از قیمت عرضه عمده و در حدود ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تومان است.

بر اساس این گزارش، یک هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم شقه بدونه دنبه گوسفندی برای مصرف کننده در حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان اعلام شده بود.

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا